ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ Δ΄ ΤΑΞΗΣ ΜΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ETWINNING

Στις 15 Δεκεμβρίου 2023 στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού προγράμματος Etwinning και πιο συγκεκριμένα στα προγράμματα “Harmonie Envolvee πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή συνάντηση των μαθητών και μαθητριών της Δ’ τάξης του σχολείου μας με συνομήλικους μαθητές/τριες από άλλα ευρωπαϊκά σχολεία τα οποία συμμετείχαν στο ίδιο πρόγραμμα. Κατά τη διάρκεια της διαδικτυακής συνάντησης τα παιδιά τραγούδησαν τον Θούριο του Ρήγα του Ρήγα Βελεστινλή επειδή γιορτάζαμε την Διακήρυξη των Ανθρώπινων Δικαιωμάτων. Τα παιδιά ενθουσιάστηκαν με την επαφή με τους υπόλοιπους Ευρωπαίους μαθητές από τις χώρες της Ιταλίας, της Γαλλίας και της Τουρκίας και δήλωσαν ότι ανυπομονούν για τις υπόλοιπες συναντήσεις τους.