Χριστουγεννιάτικη διαδικτυακή συνάντηση μαθητών Δ΄ τάξης

Στις  18 Δεκεμβρίου 2023 στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού προγράμματος Etwinning  και πιο συγκεκριμένα στο πρόγραμμα Magic App(le) πραγματοποιήθηκε μια διαδικτυακή συνάντηση και σε αυτή συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες  της Δ΄ τάξης του σχολείου μας. Κατά τη διάρκεια της συνάντησης οι μαθητές  έφτιαξαν Χριστουγεννιάτικα  στεφάνια στολίζοντάς τα με σχέδια τα οποία είχαν το σχήμα του μήλου  και κάρτες με Χριστουγεννιάτικες ευχές με πρωταγωνιστή πάντα το μήλο. Στο τέλος το κάθε σχολείο  τραγούδησε τα Χριστουγεννιάτικα κάλαντα στη γλώσσα του και τα παιδιά έδειξαν ιδιαίτερο ενθουσιασμό για τη διαδικτυακή επικοινωνία τους με τα παιδιά των υπόλοιπων Ευρωπαϊκών συνεργαζόμενων σχολείων και συγκεκριμένα της Ρουμανίας, Μολδαβίας, Ιταλίας, Τουρκίας και της Ελλάδας.