Διαδικτυακή Συνάντηση για το Ευρωπαϊκό πρόγραμμα “Harmonie Envolée: A Musical Journey through Music, Philosophy and European Culture”

Στις 22-4-2024 στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού προγράμματος “Harmonie Envolée: A Musical Journey through Music, Philosophy and European Culture ” πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή συνάντηση με τα σχολεία της Ιταλίας, Γαλλίας, Τουρκίας και Ελλάδας που συμμετέχουν στο πρόγραμμα. Οι μαθητές της Δ΄ τάξης παρουσίασαν το τραγούδι που προετοίμασαν για τη συγκεκριμένη συνάντηση και ειδικότερα τον “Εφιάλτη της Περσεφόνης”, σε μουσική του Μάνου Χατζιδάκι και στίχους του Νίκου Γκάτσου. Οι μαθητές μας ενθουσιάστηκαν με την παρουσίαση του τραγουδιού στους μαθητές των συνεργαζόμενων σχολείων των Ευρωπαϊκών χωρών.